Kepçe Kadar Yüreği, Kaşık Kadar Haliyle Bir Kadının Trajikomik Öyküsü, “AşkÖlsün”!

Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadın Songül… Günay Karacaoğlu’nun, Songül’ün trajikomik hayat hikâyesini sahneye taşıdığı tek kişilik ödüllü oyunu “AşkÖlsün”, 10 Kasım Cuma akşamı Baba Sahne’de!

42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde kendisine En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün”de Günay Karacaoğlu’nun canlandırdığı Songül karakteri; başından geçen talihsiz olaylara, girdiği işlerde tutunamamasına, kandırılmalarına, aldatılmalarına rağmen mutlu olmak için arayışlarından asla vazgeçmiyor.

“AşkÖlsün”; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesi. Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgârda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği “AşkÖlsün” oyunun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

10 Kasım 2017, Cuma akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “AşkÖlsün” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe:    0216 700 11 11

Bilgi için:  babasahne.com   facebook.com/babasahne  twitter.com/babasahne    instagram.com/baba.sahne