b–fit by Deniz Gur Koleksiyonuyla Rahatlığınızdan Ödün Vermeden Şıklığı Yakalayın!

Kadınların spor ve yaşam merkezi b-fit, başarılı moda tasarımcısı Deniz Gur ile bir araya gelerek b-fit by Deniz Gur markasını yarattı! Tasarımlarında sağlık ve rahatlığa önem veren Deniz Gur; çağdaş kadının, günün hızlı temposunda rahatlığından ödün vermeden şık olabilmesi için b-fit by Deniz Gur ürünlerini hazırladı.

Dünyada örnek gösterilen sosyal girişimci Bedriye Hülya’nın kurduğu, kadınların spor ve yaşam merkezi b-fit, tekstil koleksiyonunu başarılı tasarımcı Deniz Gur’e emanet etti. Sosyal franchise sistemiyle bugüne kadar 250’den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 500’den fazla kadına istihdam yaratan b-fit, tekstil koleksiyonu için genç tasarımcı ve girişimci Deniz Gur ile işbirliği yaptı.

Deniz Gur’un tasarımlarında en önem verdiği sağlık ve rahatlık unsurları, b-fit için tasarladığı spor kıyafetlerinde buluştu. Zahmetsiz şıklığın ayrı bir çekiciliği olduğuna inanan Gur’e göre; çağdaş kadının en büyük gereksinimi günün hızlı temposunda, rahatlığından ödün vermeden şık olabilmek. b-fit’in kurucusu Bedriye Hülya ve tasarımcı Deniz Gur, benzer yaklaşımlarla kadınların hayata bakışını değiştirmeyi hedefliyorlar. İki başarılı girişimci kadının ortak noktaları; kadınların sağlıklı, kendine güvenen ve güçlü bireyler olmalarını sağlamak. Önceliği her zaman kadın ve kadına destek olan tasarımcı, bu birliktelikten çok keyif aldığının da altını çiziyor.

b-fit by Deniz Gur koleksiyonunda öne çıkan rahatlık kavramı, hem kesim ve dikiş özellikleriyle, hem de seçilen kumaş ve malzemelerle sağlanıyor. Koleksiyonda; doğal liflerden oluşan sağlıklı kumaşlardan, doğal pastel tonların hakim olduğu, spor merkezleri dışında günlük hayatın koşturmacasında da giyilebilecek şık “active wear” parçalar yer alıyor. b-fit by Deniz Gur’un bir özelliği de; kadınların hayatını hem hareketlendirmek, hem de renklendirmek amacıyla tasarımlarda siyah rengin kullanılmaması. Doğadan da sıklıkla ilham alan Deniz Gur, b-fit’in koleksiyonunu hazırlarken de doğaya saygılı, insan vücuduna uyumlu doğal kumaş ve materyaller kullandığını belirtiyor.

b-fit by Deniz Gur koleksiyonu, 200 merkezi ile b-fit’lerde!

Deniz Gur Hakkında

Deniz Gur, İtalyan ortaokulu ve Alman Lisesi’nin ardından New York Fashion Institute of Technology’den mezun oldu. Önce IMG ile New York Fashion Week organizasyonunda, ardından da Catherine Malandrino ile çalışmaya başladı. Yurt dışında ve Türkiye’de önde gelen çeşitli marka ve tasarımcılarla çalıştıktan sonra, kendi markası Deniz Gur’u kurdu ve hem yerli hem de yabancı basında da yer alan ilk koleksiyonunu Amsterdam’da sundu. Gur, bir yandan yurt içi ve uluslararası markalara tasarım ve danışmanlık desteği de vermektedir.

b-fit Hakkında

b-fit, 2006 yılında 6 kadının, her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla bir araya gelmesiyle kuruldu. Kadınların, spor yapmasına engel olduğunu düşündüğü mazeretlerin, bir mazeret olmadığını görmesini sağlayan b-fit; Türkiye’nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası ve bugün tüm Türkiye’de 50 ilde 200 merkezi ile 450.000 kadına hizmet veriyor.

Türkiye’nin 8. büyük franchise firması olan b-fit, bugüne kadar 250’den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 500’den fazla kadına istihdam yarattı. Bir sosyal girişim olan b-fit; kadın girişimciliğini destekleyerek, kadınlara istihdam yaratarak ekonomik hayattaki güçlerini artırmayı hedefliyor. Bu nedenle franchising sistemiyle büyüyen b-fit markasında francisee’ler kadınlardan oluşuyor.