Aklına Hep Tuhaf Sorular Düşen Can’ın Fantastik Yolculuğu: Dünya İçin Bir Şans!

Ece Erdoğuş Levi’nin ilk çocuk romanı Dünya İçin Bir Şans, aklına hep tuhaf sorular düşen, her şeyi çok merak eden bir çocuk olan Can’ın çıktığı fantastik yolculuğu anlatıyor. hep kitap, çocukları bu yolculuğa ortak olmaya davet ediyor.

Ben sırf “çocuk” olduğum için mi her şeyi bu kadar çok merak ediyorum? Ama bu demek oluyor ki büyükler meraklı değildir çünkü her şeyi bilirler. En azından bilmeleri gerektiği kadarını.

Can aklına hep tuhaf sorular düşen bir çocuk. Can’ın zihnini sürekli meşgul eden biri de var, sınıflarına yıkılmış bir şehirden gelen Tahir. Çubuk Gözler adını verdiği formasıyla fantastik bir yolculuğa çıkan Can, gördüklerini Tahir’e anlatmak için sabırsızlanır.

Dünya İçin Bir Şans, şiir ve öykü çalışmaları da bulunan Ece Erdoğuş Levi’nin ilk çocuk romanı. Gökçe İrten’in resimlediği kitap, 10 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

Dünya İçin Bir Şans, 27 Ekim’den itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini aldı.

ECE ERDOĞUŞ LEVİ HAKKINDA

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2005 yılları arasında Ortaoyuncular’da rol aldı, yönetmen yardımcılığı yaptı. 2009’da Kolpa, 2011’de Yok Olma Kılavuzu, 2016’da Tuhaf Hikayeleri Sever Misiniz? adlı kitapları yayımlandı.

GÖKÇE İRTEN HAKKINDA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı lisans eğitiminden sonra Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümündeki yüksek lisans eğitimini “Çocuk Resimli Kitaplarının Tasarım Prensipleri” teziyle tamamladı. Bir dönem University of Arts London’da resimli çocuk kitabı illüstrasyonu üzerine eğitim aldı.

Bilgi için:  www.hepkitap.com.tr  facebook.com/hepkitapp  twitter.com/hep_kitap   instagram.com/hep_kitap