TOY İstanbul’da Üç Harika Oyun Art Arda: “Tesir”, “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ve “Eve Dönüş”…

Siyah Beyaz ve Renkli’nin sahnelediği “Tesir” oyunu 8 Kasım Çarşamba akşamı, BAM’ın sahneye koyduğu “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” 9 Kasım Perşembe akşamı, Gnom’un “Eve Dönüş”ü ise 10 Kasım Cuma akşamı TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Salih Bademci, Güneş Sayın, Aslı Yılmaz ve Metin Yavuzoğlu’nun rol aldığı “Tesir”, Siyah Beyaz ve Renkli tarafından sahneye konuyor. Lucy Prebble’ın yazdığı, Sanem Öge’nin Türkçeleştirdiği oyunun yönetmenliğini Çağrı Şensoy üstleniyor. 8 Kasım 2017, Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da sahnelenecek olan “Tesir”, depresyona çözüm arayan bir deneyin ortasında tanışan iki kobayın, doktor denetimine rağmen büyüyen aşklarını anlatıyor. Oyun, aşkın arka planında; 21.yüzyılda teknoloji ile değişen yeni insanı, giderek mutsuzlaşan toplumu, madde bağımlı yaşamı, insanlığın sorunlarına depresyon ilaçları ile çare bulmayı uman bilimi ve bilimin çaresizliğini sorguluyor.

TOY İstanbul’un 9 Kasım 2017, Perşembe akşamı sahnesinde ağırlayacağı “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM tarafından sahneleniyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda, Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz birlikte rol alıyor. Arka fonuna İstanbul’u alan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, bir aileden üç kuşak kadının, sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik dokunaklı, gerçekçi bir hikâye…

Gnom’un sahnelediği “Eve Dönüş” oyunu ise, 10 Kasım 2017, Cuma akşamı TOY İstanbul’da seyirciyle buluşacak. Barış Gönenen ve Ece Nur Ateş’in yazdığı, Gönenen’in yönetmenliğini de üstlendiği “Eve Dönüş”ün oyuncu kadrosunda Ece Nur Ateş, İrem Yünsel, Tara Demircioğlu ve Eren Çiğdem yer alıyor. Oyun; masalsı bir çocuğun renklerini yitirmiş bir kadına dönüşünü, çocukluk, ergenlik ve kadınlık dönemlerine odaklanarak anlatan otuz yıllık bir hikâyeyi sahneye taşıyor.

Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, toyistanbul.com’dan ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

Adres:  Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. No:3 34367 Maçka/İstanbul

Tel:  +90 212 970 28 69

Bilgi için:  info@toyistanbul.com  toyistanbul.com    facebook.com/toyistanbul    instagram.com/toyistanbul   twitter.com/toy_istanbul