TOY İstanbul Sahnesinde; “Şatonun Altında” ve “Çıkmaz Sokak Çocukları”!

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları 1 Kasım Çarşamba akşamı  “Şatonun Altında” oyunu ile, Yan Etki ise 2 Kasım Perşembe akşamı  “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunu ile TOY İstanbul’un sahnesine konuk oluyor.

1 Kasım 2017, Çarşamba akşamı saat 20.30’da TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşacak olan “Şatonun Altında”yı Fiziksel Tiyatro Araştırmaları sahneye koyuyor. Pınar Akkuzu ve Gülden Arsal’ın birlikte oynadığı oyunun proje tasarımı ve uyarlaması da ikilinin imzasını taşıyor. Yıkıcı, komik, karanlık ve çok eğlenceli “Şatonun Altında”, Shakespeare’in Macbeth’inin hikâyesini iki çamaşırcı kadının gözünden anlatıyor. Ne kadar zamandır orada olduğunu bilmediğimiz, sayısız krallığa, savaşa, yıkıma tanık olmuş iki çamaşırcı kadın! Macbeth’in ölümünden sonra başlayan oyun; hiçbir şeye inanmayan ve her şeyle dalga geçen, zamanın ötesinden bu iki kadının anlatımıyla clown, fiziksel hikaye anlatıcılığı, grotesk oyunculuk, bufon gibi farklı oyunculuk stillerini harmanlayan bir deneme.

Yan Etki tarafından sahneye konan “Çıkmaz Sokak Çocukları” ise 2 Kasım 2017, Perşembe akşamı saat 20.30’da yeniden TOY İstanbul’da sahnelenecek. Lyle Kessler’in yazdığı, Tolga Turna’nın Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini Serkan Üstüner’in üstlendiği oyunda; İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı birlikte rol alıyor. “Çıkmaz Sokak Çocukları”, kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeşin ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dahil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikayesini sahneye taşıyor.

Tiyatro, oyunculuk ve yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İstanbul’da sahnelenecek tüm oyunların biletleri, toyistanbul.com’dan ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

Adres:  Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. No:3 34367 Maçka/İstanbul

Tel:   +90 212 970 28 69

Bilgi için:  info@toyistanbul.com  toyistanbul.com    facebook.com/toyistanbul    instagram.com/toyistanbul   twitter.com/toy_istanbul